SEO’ya Yatırım Yapmanız İçin Geçerli 5 Neden

-
Teşekkür Ederiz.

İşe yarıyor

Yakın zamanda da işe yaramaz hale gelmesi gibi bir ihtimal söz konusu değil. Müşterileriniz işletmenizi Google’da ve diğer arama motorlarında bulmayı bekliyor. SEO’ya yatırım yapmadıysanız işletmeniz arama motorlarında görünmez olabilir. Kimse bulamıyorsa bir Web sitesi sahibi olmanın ne anlamı var?

Düşük maliyetlidir

Çok çok büyük bir hedefiniz yoksa, bol sıfırlı bütçeler ayırmanız gerekmez. Makul bir bütçeyle, isterseniz bir aylık isterseniz birkaç aydan oluşan planlamalarla SEO yatırımı yapabilirsiniz.

Pazar payı yüksektir

Günümüzde arama motorları ve sosyal medya, pazardan en çok pay alan mecralar olarak eşit düzeyde paya sahiptir. Özellikle mobil ağırlıklı bir stratejiniz varsa pazar payından güzel büyüklükte bir pay alabilirsiniz.

Kaliteyi artırır

Ürünlerinizin / hizmetinizin kalitesi tartışılmaz. Ancak Web sitenizinki tartışılabilir. Arama motorları, SEO söz konusu olduğunda kaliteyi ön plana çıkarır. Örneğin Google ne kadar çok sayfanız olduğuyla ilgilenmez, var olan sayfalarınızın ve içeriklerinizin ne kadar kaliteli olduğuyla ilgilenir. Tasarım, kullanım ve içerik açısından “kalite” sahibi olan Web siteleri hem arama motorları hem de kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Çünkü rakipleriniz yapıyor

 Emin olun rakipleriniz iyi ya da kötü bir şekilde bunu yapıyor. İyi bir SEO uzmanıyla çalışıyorlarsa sizden daha fazla görünür olmaya ve trafiğinizi, doğal olarak da müşterilerinizi elinizden alıyor olabilirler.

Bir önceki yazımız olan Türkiye 'de 2018 Yılının Arama Trendleri başlıklı makalemizde 2018, 2019 ve anlat hakkında bilgiler verilmektedir.